Denna sida använder cookies (läs mer). Du accepterar detta genom att fortsätta använda webbplatsen. Stäng rutan / acceptera.
Berga Kyrkliga Samfällighet
Herren är min herde, ingenting skall fattas mig... Psaltaren 23





 

Kyrkor i Berga Församling
Magnus Lind, Kyrkoherde

Tel 0372-358 48 Mobil 072-515 32 00 E-mail: magnus.lind@svenskakyrkan.se
Sven-Åke Fyhrlund, komminister

Tel 0372-358 57
Mobil 070-265 31 21
E-mail: sven-ake.fyhrlund@svenskakyrkan.se
Emma Nilsson Församlingspedagog

Emma Nilsson

Tel: 0372- 358 41
Mobil: 076- 112 00 03
E-mail: emma.m.nilsson@svenskakyrkan.se

Olle Heverius, kantor i Bolmsö och Tannåkers församlingar

Tel 0372-812 96
Mobil 0768-56 91 46
E-mail: olle.heverius@svenskakyrkan.se
Svensson Solvmar Marie, kantor i Berga församling

Tjänstledig



Ildikó Szabó, Vik. kantor.

Tel 070-673 11 34
Karin Roos Stenberg, Musiker

Tel: 0372-358 56, 073-807 98 41

E-mail: karin.stenberg@svenskakyrkan.se



Susanne Fornander, vik diakoniassistent/informatör

Tel  0372 - 358 52
Mobil 073-802 20 67 E-mail:
susanne.fornander@svenskakyrkan.se

Marta Elmquist, Diakoniassistent

Tel 0372- 358 51
Mobil 076- 142 14 04
E-mail: marta.elmquist@svenskakyrkan.se
Ewa Karlsson, församlingshemsvärdinna

Berga församling Tel 0372-358 54
Elin Karlsson, Administratör

Tel: 0372-358 40, 0372 - 358 50

E-mail: berga.pastorat@svenskakyrkan.se
Liselott Johansson, förvaltningsassistent

Tel 0372-358 50
E-mail: berga.pastorat@svenskakyrkan.se
Anna-Karin Husberg, kyrkvaktmästare

Kyrkvaktmästare Berga kyrka
Tel 0372-358 46
Mobil 076-113 65 97
Mats Rosenlindh, kyrkvaktmästare

Kyrkvaktmästare Berga kyrka
Tel 0372-358 49
Mobil 070-509 62 97

Caroline Davidsson, kyrkvaktmästare

Tel 0372-358 42.
Mobil 073-034 30 46
E-mail: caroline.davidsson@svenskakyrkan.se
Kjell Salomonsson, kyrkvaktmästare

Kyrkvaktmästare Vittaryds kyrka
Tel 0372-358 45
Mobil 073-03 43 192
Johannes Bodi, kyrkvaktmästare

Kyrkvaktmästare Berga kyrka.
Tel 0372-358 53
Mobil 070-25 31 947.
Pontus Lööv, kyrkvaktmästare, förman

Kyrkvaktmästare i Dörarps kyrka.
Tel 0372-358 58, mobil 070-654 85 79. 
email: pontus.loov@svenskakyrkan.se
Magnus Svanholm

Kyrkvaktmästare Bolmsö kyrka   
Tel 0372-358 44
Mobil 070-531 94 28 


Visa all personal


Administrativ personal


Diakoniassistent


Församlingsassistent


Församlingspedagog


Kantor


Kyrkvaktmästare


Präst




Berga pastorat - Biskop Henriks väg 2, 341 50 LAGAN - Tel 0372-358 50 - Email: <a href=