Denna sida använder cookies (läs mer). Du accepterar detta genom att fortsätta använda webbplatsen. Stäng rutan / acceptera.
Berga Kyrkliga Samfällighet
Jag är uppståndelsen och livet. Den som tror på mig skall leva om han än dör. Joh 11:25





 

Kyrkor i Berga Församling
Sven-Åke Fyhrlund, kyrkoherde

Tel 0372-358 57
Mobil 0372-358 47,  (sms 070-265 31 21)
E-mail: sven-ake.fyhrlund@svenskakyrkan.se
Magnus Lind, komminister

Tel 0372-358 48 Mobil 072-515 32 00 E-mail: magnus.lind@svenskakyrkan.se
Marta Elmquist, Diakoniassistent

Tel 0372-358 51, Mobil 076-14 21 404. E-post: marta.elmquist@svenskakyrkan.se
Olle Heverius, kantor i Bolmsö och Tannåkers församlingar

Tel 0372-812 96
Mobil 0768-56 91 46
E-mail: olle.heverius@svenskakyrkan.se
Hydbring Marie, kantor i Berga församling

Tel 0372-358 55
Mobil 0372-358 55,  (sms 070-20 75 062)
E-mail: marie.bergapastorat@telia.com
Ewa Karlsson, församlingshemsvärdinna

Berga församling Tel 0372-358 54
Ildikó Szabó, kantor i Vittaryd och Dörarps församlingar

Tel 070-673 11 34
Bengt Andersson, kyrkvaktmästare

Kyrkvaktmästare Berga kyrka
Tel 0372-358 58
Mobil 0372-358 58,  (sms 070-654 85 79)
Epost: bengt.andersson100@svenskakyrkan.se
Anna-Karin Husberg, kyrkvaktmästare

Kyrkvaktmästare Berga kyrka
Tel 0372-358 46
(sms 076-113 65 97)
Liselott Johansson, förvaltningsassistent

Tel 0372-358 50
Mobil 0730-935 441
E-mail: berga.pastorat@svenskakyrkan.se
Monica Storm, kamrersassistent

Tel 0372-358 52 E-mail: monicastorm.bergapastorat@telia.com

Mats Rosenlindh, kyrkvaktmästare

Kyrkvaktmästare Berga kyrka
Tel 0372-358 49
Mobil 0372-358 49,  (sms 070-509 62 97)

Kjell Salomonsson, kyrkvaktmästare

Kyrkvaktmästare Vittaryds kyrka
Tel 0372-358 45
Mobil 0372-358 45,  (sms 073-03 43 192)
Johannes Bodi, kyrkvaktmästare

Kyrkvaktmästare Berga kyrka.
Tel 070-25 31 947.
Pontus Lööv, kyrkvaktmästare

Kyrkvaktmästare i Dörarps kyrka.
Tel 0372-358 42, mobil 0730-34 30 46. 
Magnus Svanholm

Kyrkvaktmästare Bolmsö kyrka   
Tel 0372-358 44
Mobil 070-531 94 28 


Marina Arturson, Församlingsassistent

Tel 076-11 20 003

E-mail: marina.es.andersson@gmail.com


Visa all personal


Administrativ personal


Församlingsassistent


Kantor


Kyrkvaktmästare


Präst




Berga pastorat - Biskop Henriks väg 2, 341 50 LAGAN - Tel 0372-358 50 - Email: <a href=